fbpx

Apropos lingua 2020 -jalkapalloturnauksen otteluseuranta

Otteluohjelma ja tulosseuranta 2020 

alkupelit (tasapeleissä lisäpiste kerrasta poikki -pilkuilla, veskarit vastakkain)

kenttä 1 9.00 Jungheinrich - ViruValge 0:1
kenttä 2 9.00 Urkin Pallo - TNA 2:1 (1:1)
kenttä 1 9.30 Leadoo - Virolaiset 0:1
kenttä 2 9.30 Töölön klubi - Wicked 1:0 (0:0)
kenttä 1 10.00 Hemohes - Hullupallo 1:2
kenttä 2 10.00 Pystyporaajat - Hyrylä 1:0 (0:0)

kenttä 1 10.30 ViruValge - Urkin Pallo 0:1 (0:0)
kenttä 2 10.30 TNA - Jungheinrich 2:1 (1:1)
kenttä 1 11.00 Virolaiset - Töölön klubi 2:1 (0:0)
kenttä 2 11.00 Wicked - Leadoo 0:2 
kenttä 1 11.30 Hemohes - Hyrylä  2:3 (1:1)
kenttä 2 11.30 Hullupallo - Pystyporaajat 0:2

kenttä 1 12.00 TNA - ViruValge 0:1 (0:0)
kenttä 2 12.00 Jungheinrich - Urkin Pallo 1:3
kenttä 1 12.30 Wicked - Virolaiset 1:4
kenttä 2 12.30 Leadoo - Töölön klubi 0:3
kenttä 1 13.00 Hemohes - Pystyporaajat 1:2 (1:1)
kenttä 2 13.00 Hullupallo - Hyrylä 4:3

Jatkoon kaikki lohkovoittajat, lohkokakkoset sekä kaksi parasta lohkokolmosta.
Sijoitusmääritelmä: 1. pisteet, 2. keskinäinen ottelu, 3. tehdyt maalit, 4. päästetyt maalit, 5. arpa

puolivälierät: (jos pilkut, yhdestä poikki, veskarit vastakkain)

PV1 13.45 JK Virolaiset - AC Hyrylä 5:0
PV2 13.45 Urkin Pallo - TNA 2:0

PV3 14.10 Pystyporaajat - ViruValge 0:2
PV4 14.10 Hullupallo - Töölön klubi 0:2

välierät: (jos pilkut, kolme vetäjää, vapaa valinta)
V1 14.45 Virolaiset - Töölön klubi 6-5 (0:0)
V2 14.45 Urkin Pallo - ViruValge 1:0 

pikkufinaali: (jos pilkut, kolme vetäjää, vapaa valinta) 
15.15 Töölön klubi - ViruValge 1:2 (1:1)

finaali: (jos pilkut, kolme vetäjää, vapaa valinta)
15.15 Virolaiset - Urkin Pallo  4:1

Kulta: JK Virolaiset
Hopea: Urkin Pallo
Pronssi: ViruValge

Sijoitukset 2020: (suluissa ennakoitu sijoitus ja paikkakunta)

1. JK Virolaiset (3/12, Helsinki)
2. Urkin Pallo (1/12, Helsinki)
3. FC ViruValge (5/12, Helsinki)
4. Töölön klubi (10/12, Helsinki)
5. TNA (4/12, Espoo)
5. Pystyporaajat (9/12, Hyvinkää)
5. Hullupallo (8/12, Kerava)
8. AC Hyrylä (2/12, Tuusula)
9. Leadoo (6/12, Helsinki)
10. Hc Hemohes (12/12, Kerava)
11. Jungheinrich (7/12, Kerava)
12. Fc Wicked (11/12, Helsinki)

Sijoitukset 2019 (suluissa ennakoitu sijoitus ja paikkakunta):

1. FK Priozersk (4/12, Käkisalmi, Venäjä)
2. JK Virolaiset (3/12, Helsinki)
3. FC ViruValge (1/12, Helsinki)
4. AC Hyrylä (2/12, Tuusula)
5. Leadoo (9/12, Helsinki)
6. Jungheinrich (5/12, Kerava)
7. Fc Wicked (12/12, Helsinki)
8. Pystyporajat (7/12, Hyvinkää)
9. Fc Sapa (11/12, Sipoo)
10. Fc Lost Boys (8/12, Inkoo)
11. Fc Gonnat (6/12, Vantaa)
12. Hc Hemohes (10/12, Kerava)